Atak helikopteri telefonlara iniyor

Güvenlik güçlerine muharebe sahasında önemli üstünlükler sağlayan  Atak   helikopteri  , mobil oyunla teknoloji ve oyun meraklılarının telefonlarına iniyor.

haber7
0

Atak helikopterlerini güvenlik güçlerinin hizmetine sunan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) , Türk savunma sanayisinin bu başarılı projesinin yurt içinde ve dışında tanıtılması amacıyla mobil oyun hazırladı.

 

 

Operasyon  Atak  oyunu , Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu TEKNOFEST İstanbul Havacılık , Uzay ve Teknoloji Festivali nde savunma sanayisi ve oyun meraklılarının beğenisine sunuldu.

OTTO Games Kurucu Ortağı Mustafa Eyyüp Karataş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , yaklaşık 1 yıl önce savunma sanayisi ve oyun sektörünü bir araya getirmeye yönelik vizyon projesini TUSAŞ la hayata geçirdiklerini söyledi.

 

 

14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı nda 3 ay önce "Operasyon Anka" oyununu tanıttıklarını anımsatan Karataş , bunun Türk savunma sanayisine yönelik ilk oyun olduğunu dile getirdi.

Bu oyunun ardından çok olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade eden Karataş , bunun üzerine ikinci oyun olan "Operasyon Atak"ı geliştirerek TEKNOFEST İstanbul a katıldıklarını belirtti.

Karataş , şunları kaydetti:

"2 ,5 ay gibi çok kısa sürede oyunu gerçekleştirdik. Oyunumuz Google Play ve App Store dan ücretsiz şekilde indirilebiliyor. Anka oyununa yönelik geri dönüşlerde insanlar milli silah ve araçlarımızı dışardan da görmek istediklerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =