"Amasya'da özel okulda maaş krizi iddiası" haberine tekzip

Amasya'da  özel  bir  okulda   maaş  ödenmemesi hususunda sitemizde yapılan haberle ilgili haberde adı kısaltılmış olarak verilen K. Okulları tarafından bir  tekzip  metni yayınladı.

haber7
0

"Amasya da özel  okulda   maaş   krizi  iddiası" Başlıklı Habere  tekzip  yayınlayan kurumun açıklaması şu şekildedir:

 

 

1. Haberin başlığında K okullarında çalışmakta olan öğretmen ve diğer personelin geçen yıldan bu yana maaşlarını alamadıkları ile ilgili iddia asılsızdır. Şu anda 3 kampüs alanında çalışmakta olan öğretmen ve personelin anlaşmalı bankalarımız olan Yapı Kredi ve Garanti Bankalarındaki hesaplarına zamanında ve eksiksiz olarak yatırılmıştır. Haberde bahsi geçen öğretmenlerin ayrıldıkları tarihe kadar maaşlarının düzenli olarak yatırıldığının dokümanları haber7’nin yazı işlerine iletilmiştir.

2. Kurumumuzdan ayrılan ve habere konu olan 2 öğretmenin ayrılış sebebi yıllardır haftada 5 ,5 gün olan çalışma günlerinde bu yıldan itibaren en az 1 günü (özellikle pazartesi günü) boşaltılmasını okuldan arta kalan zamanlarının dışarıdaki özel derslerine yetmemesini ve çok yorulduklarını , dinlenmek istediklerini belirtmeleri , kurumun bu talebi reddetmesi üzerine kendi istekleriyle ayrıldıklarını kamuoyuna bildiririz.

3. Kurumumuz yaklaşık 9 yıldır eğitim öğretim faaliyetleri sürdürmekte olan bir kurumdur. Tek kampüste 175 öğrenci ve 51 çalışanla başlayan eğitim serüveni günümüzde 3 kampüste 1300 öğrenci ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =