HDP önündeki eylemde 17'nci gün; aile sayısı 42 oldu

Diyarbakır'da kayıp çocuklarının bulunması için  HDP  il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin  sayısı  , 2015’te Malatya’da üniversite okurken kaybolan ve terör örgütü PKK’n

haber7
0

Hacire Akar , 21 Ağustos ta kaybolan oğlu Mehmet in (21) HDP liler tarafından dağa kaçırıldığını iddia edip , 1 gün sonra parti il binası önünde oturma eylemi başlattı. Oturma eyleminin 3 üncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar , mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı.

 

 

Oğluna kavuşup , eylemine son veren Hacire Akar , çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu. Akar ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp olan aileler , 3 Eylül den itibaren  HDP  önünde oturma eylemine başladı.

Halit Altun , bu sabah , 4 yıl önce Malatya İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisiyken kaybolan ve terör örgütü PKK’nın elinde olduğunu iddia ettiği oğlu Muhsin Altun için Muş’tan Diyarbakır’a gelerek oturma eylemine başladı. Altun ile birlikte  HDP  önünde oturma eyleminde 17  nci  günde  aile   sayısı  42 oldu.

 

 

‘KENDİ ÇOCUKLARINI OKUTUYORLAR , BİZİMKİNİ DAĞA GÖTÜRÜYORLAR’

Oğlu Muhsin için eyleme katılan Halit Altun , 2 yıl boyunca çocuğunu aradığını belirterek en son Suriye nin Kobani kentinde olduğunu duyduğunu söyledi. Oğlunun terör örgütüne katılmasında HDP’yi sorumlu tutun Altun , "Ben çocuğumu istiyorum başka bir şey istediğim yok. Çocuğumu selametle bana teslim etsinler. Bir oğlum da şu an Ankara’da asker. Ben devletime , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =