PKK'ya soğuk duş! Valilik duyurdu: Böylesi yıllardır görülmedi

Bölücü terör örgütü PKK'nın en büyük gelir kaynağı olan uyuşturucuya ağır darbe vuruldu.

haber7
0

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı nın Lice ve Hazro kırsalına düzenlendiği başarılı operasyonda çalıların arasına gizlenmiş poşetler ve toprağa gömülü jelikan bidonlar içinde 955 kilo 150 gram esrar ile 6 milyon 718 bin 750 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. 

Diyarbakır Valiliği , "Operasyonda ele geçirilen kenevirle yaklaşık 134 ton esrar üretilebilmekte olup , son yıllarda ülke genelinde tek operasyonda yakalanan en büyük miktar olmuştur" açıklaması yaptı. Başarılı operasyonla birlikte  PKK  nın devasa boyutlardaki zehir ticaretine büyük darbe vurulmuş oldu.

Tespit edilen kenevirlerin 19 ayrı noktaya ekilmesi dikkat çekerken toplamda 135 ton uyuşturucu ve hammaddesi , kimseyi zehirlemeden yok edildi. Lice ve Hazro ilçeleri kırsalında 16 Eylül de başlatılan Bayrak-134 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Öcal-03 Operasyonu kapsamında araziyi arama-tarama çalışmaları devam ediyor.

PENTAGON DAN YPG İTİRAFI

ABD’nin DEAŞ ile Mücadele Görev Gücü Direktörü Chris Maier , Pentagon da düzenlenen brifingde Suriye’nin kuzeyinde PKK’lı teröristleri “güvenlik gücü” olarak kullandıklarını itiraf etti. Türkiye ile ABD arasındaki , Suriye nin kuzeydoğusunda güvenli bölge kurulması çalışmalarına ilişkin soruları yanıtlayan Maier ,  terör örgütü  PKK/YPG nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =