Netanyahu'dan seçim sonrası sürpriz karar! İptal etti

İsrail Başbakanı Binyamin  Netanyahu  , ABD'nin New York kentinde düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na katılmak için ABD'ye yapacağı ziyareti  iptal  etti.

haber7
0

Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre ,  Netanyahu  , İsrail deki siyasi durum nedeniyle gelecek hafta ABD nin New York kentinde gerçekleştirilecek 74. BM Genel Kuruluna katılmayacak. 

Netanyahu nun BM Genel Kurulu ziyaretinde ABD Başkanı Donald Trump ile de bir araya gelmesi bekleniyordu.

Trump ile  Netanyahu  cumartesi günü telefonda görüşmüş ve ABD Başkanı sosyal medyadan yaptığı açıklamada BM Genel Kurulu açılışında  Netanyahu  ile bir araya geleceğini belirtmişti.

İsrail basınında dünkü genel seçimlerde partisi Likud un geriye düşmesi nedeniyle  Netanyahu  nun ziyaretini  iptal  ettiği yorumlarına yer verildi.

NETANYAHU NUN PARTİSİ İKİNCİ SIRAYA GERİLEDİ

İsrail Merkez  seçim  Komitesinin dünkü seçimlere ilişkin en son paylaştığı veride şu ana kadar oyların yüzde 90 nın sayıldığı ifade edildi. 

Bu açıklamaya göre , sabah saatlerinde seçimi az bir farkla da olsa önde götüren  Netanyahu  nun partisi Likud un oyları düşerken , eski Genelkurmay Başkanı Benny Gantz ın liderliğindeki Mavi Beyaz İttifakı öne geçmeyi başardı.

Tüm oyların sayılmasının ne zaman sona ereceği henüz bilinmezken , son verilere göre Mavi-Beyaz 32 , Likud ise 31 milletvekilini meclise gönderdi.

Ayrıca  Netanyahu  nun partisi Likud un önderliğindeki sağ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =