Husilerin liderinden Erdoğan açıklaması

Yemen'de  Husilerin  liderlerinden Muhammed Ali el-Husi , Türkiye ,  Rusya  ve  İran  liderlerinin Ankara görüşmeleri sırasında Yemen’le ilgili açıklamalarını değerlendirdi.

haber7
0

El-Husi , Twitter hesabından yaptığı açıklamada , “Türkiye Cumhurbaşkanı’nın açıklaması , gerçek durumu derinden anladığını gösteriyor. O (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan) , gerçekçi olmayan hedefler peşinde koşan ve kaybettikleri savaşta sadece yıkım ve ölüm getiren düşman uzmanların görüşlerinden uzak , doğru bir duruşa sahip” dedi.

 

 

​El-Husi ,  İran  Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin ,  Cumhurbaşkanı Erdoğan  ve  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözlerine ek olarak yaptığı açıklamanın , Yemen’deki savaşın saçmalığına ilişkin fikir birliğini ortaya koyduğunu belirterek , “Bu , saçmalık ve faydacılık değil , dengeli politik duruş” diye yazdı.

​Türkiye de düzenlenen Suriye konulu Rusya-Türkiye-İran Üçlü Zirvesi sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında liderler ,  Yemen  ve  Suudi Arabistan  daki petrol tesislerine saldırılarına ilişkin soruya cevap vermişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  konuya ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı:

 

 

-  Yemen  de bu süreç nasıl başladı? Bunun üzerine durmak gerekir.  Yemen  yerle yeksan oldu , bunun müsebbibi kimlerdir? Bunların üzerinde durmak lazım. Tabii ki bütün bu tahribatlarla artık  Yemen  deki insanlar şüphesiz ki onlar da sürekli belli bir hazırlık içinde olmuşlardır. Gönül bu tür gelişmeleri arzu etmiyor ancak gelinen bu noktada ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =