Sybiha: Türkiye kara gün dostumuzdur

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii  Sybiha  , Türkiye'nin , Ukrayna'nın  kara   gün  dostu olduğunu belirterek , 'Bu sadece bir atasözü değil özellikle savunma sanayindeki iş birliğimizin ger&c

haber7
0

Ukrayna nın bağımsızlığının 28. yıl dönümü , Ukrayna nın  Ankara Büyükelçisi  Andrii  Sybiha  , Ukrayna nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman , yerli ve yabancı diplomatik misyon temsilcileriyle Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürü Hüseyin Altınalan ın da katıldığı resepsiyonla kutlandı. 

Ukrayna nın  Ankara Büyükelçisi   Sybiha  , konuşmasında  Ukrayna  ve  Türkiye  ilişkilerinin giderek güçlendiğine dikkati çekerek ,  Türkiye  yi "kara gün dostu" olarak nitelendirdi. 

Sybiha , iki ülke arasında tarihi bağların olduğunu belirterek , "Türkiye ve özellikle İstanbul ile derin geçmiş , dinamik bir bağımız var. Bugün için de bu durum geçerli. Türklerin  Ukrayna  nın bağımsızlığını her zaman desteklediğinin altını çizmek istiyorum. Kiev ve Ankara , karşılıklı siyasi anlayış ve ekonomik tamamlayıcılık , barış ve güvenlik konularında stratejik ortaklığa sahip. Bu yüzden  Ukrayna  Cumhurbaşkanı  Türkiye  ye 3 defa geldi.  Türkiye  ,  Ukrayna  nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne istikrarla destek vermektedir. " diye konuştu. 

Türkiye nin  Ukrayna  nın zor zamanlarında yanında yer aldığının altını çizen Sybiha , "Türkiye ,  Ukrayna  nın  kara  gün dostudur. Bu sadece bir atasözü değil özellikle savunma sanayindeki iş birliğimizin gerçeğidir.  Türkiye  ihtiyaçlarımız için İHA ları satan ve bu konuda daha fazla iş birliği sunan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =