Sadece 8 ülkede var... Yerli 'köstebek' üretim bandından indirildi

E-Berk AŞ'nin , TÜBİTAK desteğiyle geliştirdiği Zemin Denge Basınçlı Tünel Açma Makinesi EPB  TBM  , Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen törenle  üretim   bandından  indirildi. Sanayi ve Tek

haber7
0

Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Mustafa Varank  , E-Berk AŞ nin , TÜBİTAK desteğiyle geliştirdiği Zemin Denge Basınçlı Tünel Açma Makinesi EPB  TBM  nin üretim  bandından  indirilmesi dolayısıyla  Anadolu Organize Sanayi Bölgesi  nde düzenlenen törene katıldı.

Bakan Varak , burada yaptığı konuşmada , İstanbul un Tuzla ilçesindeki kimyasal madde üretilen bir fabrikada büyük bir yangın olduğunu ve itfaiye ekiplerinin yangının söndürülmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiğini söyledi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya dan olayla ilgili bilgi aldığını ifade eden Varank , can kaybı olmadan yangının en kısa sürede söndürülmesi temennisinde bulundu.

“TÜRKİYE ALTYAPI YATIRIMLARINDA ÇAĞ ATLADI"

Türkiye nin 17 senede ulaştırma ve altyapı yatırımlarında çağ atladığını belirten Varank , Avrasya Tüneli ile kıtaların birleştirildiğini , Ovit Tüneli ile bölgeleri birbirine bağladıklarını , sulama tünelleriyle de kurak ovaları suyla buluşturduklarını dile getirdi.

Varank , bu tür yatırımların hayata geçmesinde en önemli rolün makine parkı olduğunu belirterek ,  "Köstebek olarak da adlandırılan tünel açma makineleri çok önemli. Dünyada bu alanda üretim yapan , küresel rekabette ben de varım. diyen 8 ülkeden birisiyiz. Rakiplerin hepsi gelişmiş ülkeler." ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =