Diyarbakır merkezli DEAŞ operasyonu: Çok sayıda gözaltı

 Diyarbakır   merkezli   DEAŞ  operasyonunda örgüte maddi destek sağladıkları tespit edilen 22 şüpheli gözaltına alındı , 458 bin Türk lirası , 254 bin dolar ve 19 bin avro ele geçirildi

haber7
0

Diyarbakır  merkezli  9 ilde terör örgütü  DEAŞ  a yönelik operasyonda 22 şüpheli yakalandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı ile  Diyarbakır  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi koordinesinde yapılan çalışmalar kapsamında çatışma bölgelerinde faaliyet gösteren terör örgütü  DEAŞ  mensuplarına para aktardıkları ve maddi destek sağladıkları tespit edilen şüphelilerin yakalanması amacıyla operasyon düzenlendi.

Diyarbakır  merkezli  İstanbul , Hatay , İzmir , Bursa , Kahramanmaraş , Sakarya , Adana ve Kayseri de belirlenen bazı adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda 22 şüpheli yakalandı. 

Adreslerde yapılan aramalarda , 458 bin Türk lirası , 254 bin dolar , 19 bin Avro , bir miktar altın ve para sayma makineleri ile çok  sayıda  dijital malzeme ve doküman ele geçirildi.

Polis ekiplerinin firari bir şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaları sürüyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =