Trump İran için saat verdi: Askeri müdahale...

 ABD  Başkanı  Trump  , İran'a bazı çok önemli yaptırımlar ekleyeceklerini belirterek "Bunları da gelecek 48  saat  içerisinde duyuracağız. İran'a  Askeri   müdahale  son seçenek. Ama masada başka seçen

haber7
0

ABD Başkanı  Donald Trump  ,  İran  a uygulanacak yeni yaptırımları 48  saat  içerisinde açıklayacaklarını duyurdu.

Trump , Los Angeles Uluslararası Havalimanı nda , yeni Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O Brien ile gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

İran a yönelik yaptırımların artırılması konusuna değinen  Trump  , "İran a bazı çok önemli yaptırımlar ekleyeceğiz. Bunları da gelecek 48  saat  içerisinde duyuracağız." dedi. 

Bu duyurunun içerisinde ,  İran  a  Askeri  müdahalenin de olup olmayacağına ilişkin soru üzerine  Trump  , "Ne olacağını göreceğiz." yanıtını verdi.  Trump  , "Eğer bir şey yapmamız gerekirse bunu tereddüt etmeden yaparız." ifadesini kullandı.

Şu anda çok güçlü bir konumda olduklarını vurgulayan  Trump  , "İran a  Askeri  müdahale son seçenek. Ama masada başka seçenekler de var." diye konuştu. 

"NETANYAHU İLE GÖRÜŞMEDİM"

Trump , İsrail seçimleri konusunda da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmediğini belirtti. 

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve beraberindeki heyetin , BM Genel Kurulu görüşmeleri için henüz vize alamaması konusunda ise  Trump  ,  İran  heyetinin bu toplantıya gelmesini desteklediklerini belirterek , "Eğer bu bana bağlı bir şey olsaydı , onların gelmesine izin verirdim." yorumunda bulundu. 

Trump , Saudi Aramco ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =