Trump'ın ulusal güvenlik danışmanlığına 'ılımlı' isim geliyor

 ABD  Başkanı Donald Trump'ın "Bay sert adam (Mr. tough guy)" olarak nitelediği ve "şahin" olarak bilinen Bolton'ı görevden almasının ardından  ulusal   güvenlik   danışmanlığına  getirdiği Robert O'Brie

haber7
0

ABD Başkanı  Donald Trump  ın  ulusal  Güvenlik  danışmanlığına  getireceğini açıkladığı Robert O Brien , selefi John Bolton a kıyasla daha "ılımlı" dış politika yaklaşımıyla öne çıkıyor.

Trump ın "Bay sert adam (Mr. tough guy)"  olarak nitelediği ve "şahin" olarak bilinen Bolton ı görevden almasının ardından yerine gelen  isim  Rehine İşleri Özel Temsilcisi Robert O Brien olacak.

O Brien aynı zamanda  Trump  ın kabinesindeki en istikrarsız koltuklardan biri olan  ulusal  Güvenlik Danışmanlığı görevine getirilen 4.  isim  oldu.

Amerikan siyasetinde bugüne kadar çok ön plana çıkmayan O Brien , "şahin" Bolton a nazaran Amerikan dış politikasında ve diplomatik ilişkilerde daha "ılımlı" bir  isim  olarak biliniyor.

Asıl mesleği avukatlık olan ve bu alanda bir şirket kuran O Brien ,  ABD  nin eski Başkanı George W. Bush döneminde  ABD  nin Birleşmiş Milletler (BM) misyonunda görev yaptı.

Trump yönetiminin ilk döneminde Amerikan Deniz Kuvvetleri Genel Sekreterliği görevine düşünülse de , O Brien ilerleyen dönemlerde Dışişleri Bakanlığında Rehine İşleri Özel Temsilcisi oldu.

O Brien ayrıca Fox News ve Wall Street Journal gibi Amerikan basının önemli organlarında yorumculuk da yaptı.

"EN GÜVENLİ SEÇENEK"

Washington Post a konuşan üst düzey bir yetkili ,  ulusal  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =