Rum lider Nikos Anastasiadis haddini aştı! Türkiye'ye küstah sözler!

Türk tarafının Kapalı Maraş'ın adımından rahatsızlığını dile getiren  Rum   lider   Nikos Anastasiadis  , müzakereler için şart koştu.  Rum   lider  , müzakerelerin yeniden başlaması için Türkiye'nin Doğu A

haber7
0

Güney Kıbrıs ta Çin Halk Cumhuriyeti’nin 70’inci kuruluş yıldönümü resepsiyonunda bir konuşma yapan  Nikos Anastasiadis  , gündemi değerlendirdi.

 

 

Rum  lider  , müzakerelerin yeniden başlaması için  Türkiye  nin Doğu Akdeniz deki faaliyetlerinin sona erdirmesi gerektiğini savundu.

TÜRKİYE NİN FAALİYETLERİNE KÜSTAH SÖZLER YASA DIŞI

 

 

Anastasiadis , "Biz Türkiye’nin sonunda aktif olarak yasa dışı faaliyetlerine son vererek müzakere ortamının uygun bir şekilde yaratılmasına katkıda bulunacağını umuyoruz." dedi.

KINAMA BEKLİYOR

Uluslararası topluma da  Türkiye  yi kınama çağrısında bulunan  Rum   lider  , “Türkiye’nin , (Rum) Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki faaliyetleri egemenlik haklarının açık bir ihlalidir , Birleşmiş Milletler’in Deniz Hukuku Sözleşmesi’ne aykırıdır.“ dedi.

KAPALI MARAŞ RAHATSIZLIĞI

Türk tarafının Kapalı Maraş ın açılmasına yönelik adımlarını da eleştiren  Anastasiadis  şöyle devam etti: “Türk tarafının Kapalı Maraş ı yerleşime açma planları da uluslararası hukuka ve BM Güvenlik Konseyi’nin 550 ve 789 sayılı kararlarına aykırıdır. Söz konusu davranışlar , BM ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =