Tuzla'daki yangında korkutan detay! O haritayı yayınladılar

Tuzla'daki  yangın  nedeniyle birçok kişi yaralanırken havaya salınan kimyasallar rüzgarın etkisiyle İstanbul'un yanı sıra Kocaeli , Sakarya ve Eskişehir sınırına kadar yayıldı.

haber7
0

İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Hüseyin Toros , dumanla birlikte havaya yayılan kimyasal parçacıkların insan sağlığını tehdit ettiğini belirterek , Cuma günü bölgede yağacak olan yağmurlarla bu kimyasalların yer yüzüne ineceğini belirti. 

 

 

Tuzla  daki   yangında  yakıt tankeri böyle patladı

“İNSAN SAĞLIĞINA SON DERECE ZARARLI"

 Tuzla da meydana gelen  yangın  ve patlama ile ilgili Demirören Haber Ajansı na (DHA) değerlendirmelerde bulunan  İstanbul  Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Hüseyin Toros , “Yangının nereden çıktığı ve yanan maddenin ne olduğu son derece önemli. Yanan kimyasal , zaten endüstri bölgesinde kimya içerikli bir fabrika olduğunu anlıyoruz. Yangından çıkan bu parçacıklar , gazlar insan sağlığına son derece zararlı. Bu tür yangınlarda asla duman altı dediğimiz yani yangından çıkan dumanların olduğu bölgede insanların öncelikle pencerelerini kapatmaları , mümkünse o bölgeyi terk etmeleri gerekiyor" dedi. 

 

 

“BAŞTA SOLUNUM SİSTEMİ OLMAK ÜZERE , KAP DAMAR , BEYNE KADAR VARAN HASTALIKLARA SEBEP ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =