Sudan Başbakanı Hamduk, Sisi ile görüştü!

 Sudan  geçiş dönemi  Başbakanı  Abdullah  Hamduk  , Mısır'ın başkenti Kahire'de  Mısır  Cumhurbaşkanı Abdufettah es-Sisi ile bir araya geldi.

haber7
0

Mısır Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre ,  Kahire  deki İttihadiyye Sarayı nda gerçekleştirilen görüşmede ,  Sisi  ,  Kahire  yönetiminin  Sudan  ın istikrar ve güvenliğini desteklediğini ve  Sudan  halkının iradesine saygı duyduğunu ifade etti.

 

 

Sisi ayrıca Sudan’ın gelişme ve kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla  Mısır  dan  Sudan  a elektrik hattı ulaştırılması ve demir yolu yapımı projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gibi konularda ülkesinin  Sudan  a destek vermeye hazır olduğunu dile getirdi. 

Hamduk ise  Mısır  ın hayata geçirdiği kalkınma projelerinden  Sudan  ın da istifade etmesini istediklerini söyledi.  Sudan  resmi haber ajansı SUNA nın haberine göre , bugün  Kahire  ye gelen Hamduk , bir günlük  Mısır  temaslarının ardından Fransa’ya gidecek.

 

 

Hamduk , 21 Ağustos ta yemin ederek 39 ay sürecek geçiş döneminin  Başbakanı  olmuştu.  Hamduk  un ilk ziyaret ettiği Arap ülkesinin  Mısır  olması dikkati çekti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =