Tanesi 40 liradan satılıyor

Av yasağının 1 Eylül'de bitmesiyle Çanakkale'de ‘Vira bismillah’ diyerek , denize açılan balıkçılar , en fazla  sardalya  balığı ile kıyıya döndü.

haber7
0

Çanakkale Boğazı’nda  palamut  bu sezon ilk kez bu sabah avlandı. Tezgahlardaki yerini alan  palamut   Tanesi  40 TL den satışa sunuldu. Toriğin tanesinin 90 TL den satıldığı balıkçılara gelen vatandaşlar ise tercihlerini kilosu 20-25 TL den satılan  sardalya  ya da hamsiden yana kullandı.

 

Av yasağının 1 Eylül de bitmesiyle Çanakkale de ‘Vira bismillah’ diyerek , denize açılan balıkçılar , en fazla  sardalya  balığı ile kıyıya döndü. Palamuda ise hem balıkçılar hem de vatandaşlar hasret kaldı.

Palamut , Çanakkale Boğazı nda ilk kez bu sabah , bir balıkçı teknesi tarafından yakalandı. Az miktardaki  palamut  ve torik , balık halindeki mezatta 2 esnaf tarafından satın alınıp , paylaşıldı. Uysallar Balıkçılık , palamutu  Tanesi  40 , toriği de  Tanesi  90 TL den satışa sundu.

 

Satıcı Eren Türel , “Çanakkale’ye  palamut  ilk kez geldi. Geç kaldı. Geçen sene daha erken gelmişti. Bu nedenle fiyatlar yüksek.  Umarım fiyatı düşer. Balık çoğaldıkça fiyatının düşeceğini umut ediyoruz. Talep var ama az geldiği için fiyatlar yüksek , vatandaşlar daha çok sormakla yetiniyor” dedi.

Kilosu 20 TL den  sardalya  alan Cem Baykal ise , “Palamut gelmiş ama çok pahalı. O nedenle  sardalya  , hamsi , midye alıyoruz. Tezgahta palamudu bu hafta ilk kez gördüm. Başka yerde de yok ” ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =