Rus H-101 füzelerine hiçbir füze rakip olamaz

Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan (INF) çekilen ABD’nin yeni  füze  denemesine Rusya’nın karşı koyup koyamayacağı hakkında konuşan JSC Taktik  füze  Şirketi (KTRV) Genel Müdürü Boris

haber7
0

Rusya nın önde gelen haftalık askeri gazetesi VPK’ya yaptığı açıklamada  Rus  silah üreticisi JSC Taktik Füze Şirketi (KTRV) Genel Müdürü Boris Obnosov ,  Rus  H-101 füzelerinin menziline hiçbir rakibinin erişemeyeceğini belirtti.

 

 

[Sergey Şoygu Moskova da düzenlenen uluslararası askeri teknik forum ARMY de konuşma yaparken] Obnosov ,  Rus  imalatçıların taktik füzelerini daha iyi hale getirme imkânı olduğu ancak uluslararası yükümlülüklerden ötürü bunun sınırlandırıldığını açıkladı.

Obsonov , “Biz kanunlara sıkı sıkıya bağlı bir ülkeyiz. Geleneksel silah üretimi ve nükleer silah çalışmalarının yasaklanmasına dair yürütülen müzakerelerde bizzat yer alma fırsatım oldu. Bu süreçte yükümlülüklerimize uymak konusundaki hassasiyetimizi bizzat tasdik ettim” ifadelerini kullandı.

 

 

Bunun yanında Obsonov ,  Rusya  Devlet Başkanı Putin’in ‘yeni bir silah yarışı başlatılmasına müsaade edilmeyeceğine ancak ülkenin güvenliğinin her ne koşulda olursa olsun teminat altına alınacağını söylediğini hatırlattı.

ABD yönetimi ,  Rusya  nın  INF  yi ihlal ettiği gerekçesiyle 8 ay önce anlaşmadan çekileceğini duyurmuştu. Daha sonra da  ABD  Dışişleri Bakanlığı , 2 Ağustos ta  ABD  nin  INF  Anlaşması ndan resmen çekildiğini açıklamıştı.

INF , menzili 500 ile 5 bin 500 kilometre arasında olan ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =