Tamince kararına Adalet Bakanlığı müdahale etti

 Adalet   Bakanlığı  Fettah  Tamince  hakkında verilen takipsizlik kararının kaldırılması için kanun yarına bozma yoluna başvurdu.

haber7
0

Tamince hakkında FETÖ’den bugüne kadar 4 soruşturma açıldı. Bunlardan İstanbul’da olan takipsizlikle sonuçlandı. Antalya’daki iki ayrı soruşturmada da yine takipsizlik kararı verildi.  Tamince  hakkında açılan tek dava ise Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme Tamince’nin “FETÖ’ye yardım” suçundan beraatine karar verdi.

ANTALYA’DA TAKİPSİZLİK VERİLDİ

Antalya’daki soruşturmada verilen takipsizlik  kararına  emekli Hâkim Osman Kaçmaz tarafından itiraz edildi. İtirazı kabul eden Antalya 3. Sulh Ceza Hâkimliği takipsizlik kararını kaldırdı. Bu karar kesin nitelik taşıyordu. Ancak bir şekilde soruşturma savcısı karar düzeltme talebinde bulundu.

BAKANLIK KANUN YARINA BOZMA İSTEDİ

Adalet Bakanlığı’ndan Antalya’da yaşanan bu sürece dair önemli bir hamle geldi. Bakanlık  Tamince  hakkında verilen takipsizlik kararının kaldırılması için kanun yarına bozma yoluna başvurdu.

“İTİRAZ SONUCU VERİLEN KARAR KESİNDİ”

Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan kanun yararına bozma talebinde Antalya’da yaşanan soruşturma süreci özetlendi. Antalya 3. Sulh Ceza Hâkimliği’nin takipsizlik kararının kaldırılmasına dair kararının kesin nitelikte ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =