TEKNOFEST'te polis ve askere yoğun ilgi

 TEKNOFEST  İstanbul Havacılık , Uzay ve Teknoloji Festivali'nde kara , hava ve deniz kuvvetleri ile emniyet teşkilatının stantları  ilgi  gördü.

haber7
0

Türkiye nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık , Uzay ve Teknoloji Festivali nde kara , hava ve deniz kuvvetleri ile emniyet teşkilatının stantları  ilgi  gördü.

 

 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı  öncülüğünde , ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle dün Atatürk Havalimanı nda başlayan festival , ikinci gününde ziyaretçi ağırlamaya devam ediyor.

Anadolu Ajansı nın da Global İletişim Ortağı olduğu festivalde güvenlik güçlerinin stantları  ilgi  gördü. Özellikle öğrencilerin yoğunluk oluşturduğu stantlarda katılımcılar asker ve polislerle sohbet ederken , güvenlik teşkilatlarının envanterinde bulunan silah ve teçhizatlar hakkında bilgi edindi.

 

 

Katılımcılar bir yandan stantlardaki üniformalı asker ve polislerle , diğer yandan üniforma baskılı maketlerle fotoğraf çektirdi. Bu sırada teçhizatlı bir asker , boynuna sarılarak fotoğraf çektirmek isteyen çocuğun isteğini geri çevirmedi. Sırtındaki ve elindeki silah ve teçhizatlara rağmen dizlerinin üstüne çöken asker , boynuna sarılan erkek çocukla fotoğraf çektirdi.

Aynı zamanda askeri müzeleri gezme ve simülasyonlarla hava , kara ve deniz araçlarını kullanma imkanı da bulan ziyaretçiler , başta savunma sanayi alanında üretilen yerli ve milli silah ve teçhizatları yakından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =