Karadenizli balıkçılarda hamsi sevinci

Ordu'da avlanan bol miktarda  hamsi  balıkçıları ve vatandaşları sevindirdi.

haber7
0

Karadeniz de , bolca avlanan  hamsi  , balıkçıların ve vatandaşların yüzünü güldürdü.   Ordu Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir , AA muhabirine , son günlerde  hamsi  avının ciddi oranda arttığını söyledi.   Aydemir , 1 Eylül de vira bismillah diyerek denize açılan balıkçıların ilk günlerde umduğunu bulamadığını ancak sonraki günlerde  hamsi  avladıklarını kaydetti.   Ordu açıklarında denize ağlarını seren balıkçıların bol miktarda  hamsi  ile limanlara döndüğünü ifade eden Aydemir , bu durumun balıkçıları mutlu ettiğini dile getirdi.  "Vatandaşlarımız bol bol  hamsi  tüketmeye başladı"

Hamsinin , kilogramı 10 liradan satışa sunulduğunu belirten Aydemir , avın bu şekilde sürmesi durumunda fiyatların daha da aşağı düşmesini beklediklerini aktardı.   Aydemir , "Uzun süredir hamsiye hasret kalan vatandaşlarımız bol bol  hamsi  tüketmeye başladı." dedi.   Ordulu balıkçılardan Aziz Ceylan da "Fatsa ile Giresun arasındaki bölgede  hamsi  avlanıyor. Balıkçılarımız bu sene hamsiden oldukça umutlu." şeklinde konuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =