İbrahim Kalın'dan Berlin'de Almanya'ya sert tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim   Kalın  Almanya'da Libya konulu toplantıya katıldı. Burada Ortadoğu'nun çözümleriyle ilgili görüşlerini aktarırken FETÖ konusunda Almanya'nın tavrın

haber7
0

 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim   Kalın  , Libya daki çatışmaların sona erdirilmesi için ateşkesin gözetlenmesi ve denetlenmesinin son derece önemli olduğunu belirterek , "Ateşkesin ilanından sonra bunu bir tarafın ihlal etmesi durumunda ne tür bir müeyyide ile karşılaşacağının açık bir şekilde ortaya konması gerekiyor. Geçen nisan ayında yaşananların tekrarlanmasını ümit etmeyiz. Ateşkesin ilanından birkaç hafta sonra şu veya gerekçeyle veya şu veya bu ülkenin desteğiyle askeri ekipmanıyla çatışmaların tekrar başlaması halinde Libya da barışa kavuşmak hiçbir zaman mümkün olmayacak." dedi.

 

 

Kalın ,  Almanya  nın Başkenti  Berlin  de Başbakan Angela Merkel in davetiyle düzenlenen Libya toplantısını , Türk gazetecilerine değerlendirdi.

Libya krizinin siyasi bir çözümle sonuçlandırılması amacıyla uluslararası istişare yapmayı hedefleyen bir toplantıya katıldıklarını belirten  Kalın  , "Şansölye nin davetiyle P5 ülkeleri yani BM Daimi Üyeleri , artı Türkiye ,  Almanya  , İtalya , Mısır , Birleşik Arap Emirlikleri ve ayrıca Arap Ligi nin katıldığı bir toplantıydı. BM Libya Özel Temsilcisi Gassan Saleme de buradaydı. Detaylı bir sunum yaptı Libya daki gelinen noktayla ilgili. Toplantı serilerinin devamı olacak. dedi.

 

 

Kalın , BM Libya Özel Temsilcisi Gassan Saleme nin önerdiği ateşkesin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =