VakıfBank'tan TLREF'e endeksli ticari kredi

 VakıfBank  , Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranı'na (TLREF)  endeksli  olarak geliştirdiği  ticari   kredi  ürünü ile  ticari  işletmelere piyasa koşullarına uygun olarak borçlanma imkanı sunuyor.

haber7
0

VakıfBank  tan  yapılan açıklamaya göre , banka , Borsa İstanbul tarafından oluşturulan  TLREF  e  endeksli   ticari   kredi  ürününü kullanıma sundu.

Geçen hafta kurumsal nitelikli yatırımcılara yönelik  TLREF  e  endeksli  bono ihracına başlayan  VakıfBank  , yeni ürünüyle de  ticari  müşterilerine daha uzun vadelerde , piyasa koşullarına uygun değişken faizle borçlanma imkanı sunuyor. 

"TLREF e  endeksli  ürünler geliştirmeye devam ediyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih , Türk lirası cinsinden borçlanma araçlarının yaygınlaşması adına çok önemli bir boşluğu dolduran  TLREF  e  endeksli  ürünleri geliştirmeye devam ettiklerini belirtti.

Yeni  kredi  ürünüyle  ticari  işletmelerin , daha uzun vadelerde uygun koşullarda borçlanarak daha sağlıklı finansman yapısına sahip olabileceğini vurgulayan Üstünsalih , "Kredi faiz oranı gecelik olarak değişen bu ürünümüz sayesinde ekonomideki olumlu havaya bağlı olarak faiz oranlarında beklenen indirimlerden de işletmelerimiz bugünden faydalanabilecek." ifadesini kullandı.

Üstünsalih , yakın dönemde spot  kredi  faiz oranlarında da indirime gittiklerini anımsattı.

Dengelenme sürecine sağlıklı bir şekilde devam eden milli ekonomideki tüm olumlu gelişmelerden müşterilerin de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =