ABD'den Suudi Arabistan'a seyahat uyarısı!

 ABD  Dışişleri Bakanlığı ,  Suudi  Arabistan'da sivil hedeflere yönelik terör ile füze ve drone saldıları tehdidi dolayısıyla vatandaşlarını  Suudi  Arabistan'a  seyahat  konusunda uyardı.

haber7
0

Bakanlıktan yapılan duyuruda ,  ABD  vatandaşlarına , terörizm ve silahlı çatışma nedeniyle  Suudi Arabistan  ın  Yemen  sınırına 50 mil (80 km) mesafeye kadar  seyahat  etmemeleri uyarısında bulunuldu.

Seyahat duyurusunda , terörist grupların ,  Suudi Arabistan  da olası saldırılar planlamaya devam ettiği belirtilerek , teröristlerin turistik yerleri , ulaşım merkezlerini , alışveriş merkezlerini ve yerel hükümet tesislerini hedef alarak  saldırı  yapabileceği kaydedildi.

Suudi  Arabistan  a düşman bölgesel aktörlerin , ülke genelinde kritik altyapı , askeri tesisler , havaalanları ve enerji tesisleri ile Kızıldeniz nakliye rotasındaki gemiler gibi çeşitli hedeflere yıkıcı ve bazen öldürücü saldırılar düzenledikleri belirtilen duyuruda , Riyad , Yanbu , Cidde ye yakın bölgeler , Abha daki sivil havaalanı , güneydeki askeri tesisler ve belirli petrol ve doğalgaz tesislerinin son  saldırı  hedeflerine örnek olarak verilebilebileceği ifade edildi.

Öte yandan , İran ın  Yemen  de Husilere ve diğer bölgesel vekil gruplara , drone , füze ve roketler dahil olmak üzere silah tedarik ettiğine işaret edilerek , Husilerin ,  Suudi Arabistan  daki yerlere  saldırı  planlamayı ve yapmayı sürdüğünün altı çizildi.

İran destekli gruplarla ilgili şiddetin önemli tehdidi temsil ettiğine dikkat çekilen duyuruda , askeri üslerin yakınında yaşayan ve çalışan  ABD  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =