Trump itiraf etti! Mühimmatımız yetersizdi

 ABD  Başkan Donald  Trump  , 2017’de göreve geldiğinde General Jim Mattis’in kendisine ,  ABD  ordusunun mühimmatının çok yetersiz olduğu bilgisini verdiğini söyledi.

haber7
0

ABD Başkan Donald  Trump  ,  Bahreyn  Veliaht Prensi  Selman bin Hamad Al Halife  ile Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. General Jim  Mattis  in 2017’de  ABD  birliklerinin mühimmatının yetersiz olduğunu ve askeri operasyon başlatmamanın daha iyi olacağını söylediğini belirtti.

Trump yaptığı açıklamada , “Biliyorsunuz , göreve geldiğimde , neredeyse üç yıl önce General  Mattis  bana dedi ki , ‘efendim , cephanelik konusunda çok yetersiziz.’ Ben de ona ne dedim biliyor musunuz? General , bunu başka bir generalden bir daha asla duymak istemiyorum. Hiçbir başkan asla bu ifadeleri duymamalı” dedi. 

Bu sorunu Barack  Obama  yönetiminden devraldığını ifade eden  Trump  açıklamasının devamında , "Hangisi olduğunu söylemeyeceğim belli bir ülkeyle çatışmaya girebilecek pozisyondaydık. Bu bir Başkan’a söylenecek en korkunç şey. Onu suçlamıyorum. Ben kimseyi suçlamıyorum” ifadelerini kullandı. 

Trump ayrıca , ABD’nin artık daha fazla füze , roket , tank , jet avcı uçağına sahip olduğunu ve başkanlığının ilk döneminde avcı uçaklarının yüzde 50 sinin uçamadığını söyledi. 

Geçtiğimiz yıl Trump’ın ABD’nin Suriye’de bulunan birlikleri geri çekme kararının ardından istifa eden  Mattis  ise Trump’ın bu yorumlarına yanıt ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =