Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Japonya'da

 Japonya  Başbakanı Şinzo Abe ,  Rusya   Güvenlik   Konseyi   Sekreteri  Nikolay Patrushev ile bir araya geldi.

haber7
0

Japonya Başbakanı Şinzo Abe , salı günü başkent Tokyo da  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin in yakın kurmaylarından  Rusya  Güvenlik  Konseyi   Sekreteri  Nikolay Patrushev ile bir araya geldi.

Görüşmede ,  Rusya  nın 2. Dünya Savaşı nın sonlarında topraklarına kattığı Kuril Adaları konusunun ve adaların kendilerine geri verilmesini barış anlaşmasının imzalanması için şart koşan  Japonya  nın taleplerinin gündeme geldiği öğrenildi.

İkilinin , barış anlaşmasının imzalanmasına zemin hazırlayacak ulusal güvenlikte karşılıklı anlayış çabalarını teşvik etme konusunda mutabık kaldığı belirtilirken ,  Rusya  nın görüşmede Japonya’nın  ABD  yapımı Aegis Ashore füze savunma sistemleri alma konusundaki kararından duyduğu rahatsızlığı dile getirdiği ifade edildi.

ABE DEN İŞBİRLİĞİ VURGUSU

Japonya Başbakanı Şinzo Abe iki ülkenin ulusal güvenlik alanındaki işbirliğini derinleştirmenin önemli olduğunu vurgularken , Patrushev ise yaptığı açıklamada barış anlaşmasına yönelik çabaların sonuçlanması gerektiğini ve bu konuda çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =