Kayboldu diye saatlerce aranıyordu... Turist bakın nereden çıktı!

 Muğla  Bodrum'da Pedesa Antik Kenti'nde kaybolduğu bildirilerek arama kurtarma çalışması başlatılan İngiliz turistin , otelinde olduğu ortaya çıktı

haber7
0

Muğla nın  Bodrum  ilçesindeki Pedesa Antik Kenti nde yürüyüş yaparken eşinin kaybolduğu ihbarında bulunduğu 72 yaşındaki İngiliz  turist  için arama kurtarma çalışması başlatan ekipler , turistin oteline geri döndüğünün anlaşılması üzerine 3 saat süren operasyonu sonlandırdı.

Alınan bilgiye göre ,  Bodrum  daki tatillerinin son gününde Pedesa Antik Kenti ni ziyaret eden İngiliz turistler Wal Bruke (72) ile eşi Carol Bruke , antik kentte yürüyüşe çıktı.

Carol Bruke , yürüyüş sırasında yorularak bir ağacın dibine otururken , eşi Wal Bruke de yürüyüşünü sürdürdü.

Bir süre burada bekleyen Carol Bruke , eşinin geri dönmemesi üzerine telaşlanarak durumu 112 Acil Çağrı Merkezi ne bildirdi.

Kayıp ihbarı üzerine bölgeye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) gönüllüleri ile  Muğla  911 Arama ve Kurtarma Derneği ekipleri sevk edildi.

Aramalar sırasında Bruke çiftinin kaldığı otelin yetkilileri , telefonla ulaştıkları ekiplere Wal Bruke un otelde olduğunu bildirdi.

Bunun üzerine yaklaşık 3 saat süren arama kurtarma çalışması sonlandırıldı.

Eşinin sağ olduğunu öğrenen Carol Bruke gözyaşlarına hakim olamadı.

OTELE GİDİŞİNİ ANLATTI

Otele dönen ve sağ olarak karşısında gördüğü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =