Türkiye ile hassas teknoloji paylaşımı olacak mı? Rus uzman yorumladı!

 Rus  askeri  uzman  Oleg Faliçev ,  Rusya  ve Türkiye’nin beşinci nesil avcı uçaklarının üretimi ile ilgili işbirliğinin geleceğini değerlendirerek , Rusya’nın  Su-35  jetleri konusunda Türkiye ile  hassas  teknoloji

haber7
0

Bugün kapılarını açan İstanbul Havacılık , Uzay ve  teknoloji  Festivali TEKNOFEST e  Rus   Su-35  uçağının da katılması dikkat çekmişti.

‘Voenno-Promışlennıy Kuryer’ (Askeri ve Sanayi Kurye) gazetesi köşe yazarı , emekli Albay Oleg Faliçev ,  Rusya  ve Türkiye’nin beşinci nesil avcı uçaklarının üretimi ile ilgili işbirliğinin geleceğini değerlendirdi.

Rusya ve Türkiye’nin silah tedariki , üretimi , uçak yedek parçaları üretimi ve kullanımı konularında işbirliği yapması için oldukça iyi perspektiflerin olduğunu düşünüyorum. Örneğin Antalya’da 1.5 sene önce düzenlenen , bazı  Rus  sivil ve askeri uçak ve helikopter şirketlerinin katıldığı ve birçok anlaşmanın imzalandığı fuarı hatırlayalım” diyen Faliçev , sözlerini şöyle sürdürdü:

"S-400 TESLİMATI ÇOK CİDDİ VE BENZERSİZ BİR KARAR! ERDOĞAN BASKILARA BOYUN EĞMEDİ"

“1.5 yıl sonra  Türkiye  , bu alanda  Rusya  ile işbirliği yapmaya yönelik rotasını teyit ediyor ve bunun en canlı örneği ,  S-400  füze savunma sistemlerinin teslimatını kapsayan benzersiz kontrat.  Türkiye  bu konuda çok ciddi siyasi bir karar aldı , hem de bunu ABD ve NATO’nun tüm tenkit ve direktiflerine rağmen yaptı. (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan (ABD Başkanı Donald) Trump’a boyun eğmedi , bağımsız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =