Saldırı hazırlığındaki teröristlere operasyon: Çok sayıda gözaltı

 MİT  ve emniyet birimlerinin , Afrin'de terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik koordineli yaptığı operasyonlarda , eylem  hazırlığındaki  9 şüpheli gözaltına alındı.

haber7
0

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve emniyet birimlerinin Suriye nin  Afrin  ilçesinde koordineli yaptığı operasyonlarda eylem  hazırlığındaki  9 şüpheli mühimmatlarla birlikte gözaltına alındı.

Hatay Valiliğinden alınan bilgiye göre ,  MİT  ile  Afrin  Emniyet Koordinatörlüğü ne bağlı İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüğü , terör örgütü YPG/PKK nın faaliyetlerinin deşifresine ve engellenmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. 

Yapılan çalışmalar sonunda ,  Afrin  de hücre evi oluşturarak örgüt mensuplarına yardım ve yataklık yaptıkları , kırsaldan  Afrin  merkeze patlayıcı madde getirerek bombalı eylemler planladıkları , gerçekleştirdikleri ve ayrıca  Afrin  deki emniyet birimlerine yönelik eylem hazırlığında oldukları tespit edilen A.M , N.M , A.M , M.E , A.S , H.S , Ş.H , A.M ve M.S isimli 9 şüpheli yakalandı.

Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda , örgütsel doküman ve dijital materyallerin yanı sıra , üzerinde lazer ve dürbün aparatı bulunan M16 silah , bu silaha ait 8 adet şarjör ile 828 adet fişek , lazer aparatı bulunan keskin nişancı tüfeği ve bu tüfeğe ait 153 adet fişek , piyade tüfeği ile tüfeğe ait 258 adet fişek , 18 tabanca mermisi , kasatura ve örgütü temsil eden bez parçaları ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =