Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o anları!

 Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip  Erdoğan  , Dünya Güreş Şampiyonası finalinde madalya mücadelesi veren Rıza Kayaalp'i canlı takip etti.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , Kazakistan ın başkenti Nur Sultan da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası grekoromen stil 130 kilo finalinde milli güreşçi  Rıza Kayaalp  ile Kübalı Oscar Pino Hinds arasındaki müsabakayı izledi.  Cumhurbaşkanı  Edoğan a eski milli güreşçimiz Hamza Yerlikaya eşlik etti. Erdoğan , rakibini yenerek altın madalya kazanan ve dört kez grekoromen stilde dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk güreşçi olan milli güreşçi  Rıza Kayaalp  i telefonla arayarak tebrik etti.Rıza Kayaalp tarih yazdı Dünya Güreş Şampiyonası’nda bugün  Rıza Kayaalp  grekoromen 130 kg’da final mücadelesine çıktı. Dünkü mücadelelerin ardından Kübalı sporcu Oscar Pino Hinds ile bugün final maçına çıkan tecrübeli sporcu , rakibini 3-1 mağlup ederek altın madalya kazandı.  Rıza Kayaalp  bu sonuçla grekoromen stilde 4 kez dünya şampiyonu olan ilk sporcu olarak tarihe geçti.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =