Ruslar böyle gördü: Artık geri dönülemez

Rus basını , Ankara'da düzenlenen Türkiye-Rusya-İran Üçlü Liderler Zirvesi'nin , Suriye'de barış sürecini  geri  dönülmez evreye soktuğuna dikkati çekti.

haber7
0

Rus basını , dün başkent  Ankara  da düzenlenen Suriye Konulu  Astana  formatındaki 5. Türkiye-Rusya-İran Üçlü Liderler Zirvesini değerlendirdi.

İzvestiya gazetesi , zirveyi "Rusya ,  Türkiye  ve  İran  Suriye’yi barışa yakınlaştırdı" başlığıyla haberleştirdi. Haberde , "Üçlü zirve , Suriye de barış sürecini  geri  dönülmez evreye soktu. Zirvede , Suriye Anayasa Komitesi ni oluşturan listenin hazır olduğuna işaret edildi" ifadelerini kullandı.

Ria haber ajansı ise Suriye de barışın sağlanması , İdlib meselesinin çözülmesi , ABD’nin askeri birliklerinin Suriye’de bulunması ve Suriye Anayasa Komitesi’nin oluşturulması gibi konuları öne çıkardı.

Suriye Anayasa Komitesi nin oluşturulduğuna dikkati çeken TASS haber ajansı da , "Rusya ,  İran  ,  Türkiye  liderleri , Suriye nin egemenliğine , birliğine ve toprak bütünlüğüne zarar verilmemesi gerektiğini vurguladı" yorumunda bulundu.

Rossiyskaya Gazeta da "Dünya Zirvesi" ifadesini manşete taşıyarak ,  Astana  sürecinin garantör ülkeleri  Türkiye  ,  Rusya  ve İran’ın Suriye de barışı sağlamaya çalıştığını kaydetti.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =