Balon turları, Peri Bacaları ve Anadolu'nun güneşi: Kapadokya

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden  Kapadokya  , sektörün incisi konumunda. Özellikle vadi gezintileri ,  Balon   turları  ve eşsiz güneş manzarasıyla turistlerin en çok ziyaret ettiği kentlerin başında geliy

haber7
0

Türkiye yaz , kış mevsim ayırt etmeksizin ziyaret edilebilecek önemli tatil beldelerine sahip bir coğrafyada bulunuyor. Özellikle bu coğrafyanın binlerce yıllık tarihinini barındıran kültür turizmi öğelerinin yanı sıra coğrafi olarak da eşsiz merkezlere sahip bir konumda.

Turistlerin her yıl akın ettiği , rekordan rekora koştuğu Türkiye nin en önemli tatil beldelerinden olan  Kapadokya  da bu listenin başında geliyor. Öyle ki yabancı turistlerin buraya olan sevgisi , merakı , kıyı bölgeleriyle yarışacak konumda.

PERİ BACALARI

Kapadokya , milyonlarca yıl önce çevresinde bulunan Erciyes , Hasandağı ve Güllüdağı’nın püskürttüğü lavlardan ve küllerden oluşan sonrasında yağmur ve rüzgarın aşındırması ile günümüze gelmiş bir bölge.

Nevşehir’in ünlü turistik yeri Kapadokya’da görülmeye değer doğal oluşum olan Peri Bacaları burada bulunuyor. Burası eşsiz güzelliği ve gün batımı manzarasıyla "seyyahların" merakını cezbederken ülkenin de en önemli turistik beldelerini oluşturuyor.

BALON TURLARI

Peri  Bacaları  , doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri , yer altı yerleşim alanları , tarihi manastırları , mağara otelleri , sıcak hava  Balon  turu ve çeşitli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =