Sayı 11 milyonu aştı... Tüm zamanların rekoru kırıldı!

"Turizmin başkenti" olarak nitelenen Antalya'ya , bu yıl 1 Ocak-15 Eylül döneminde gelen yabancı turist sayısı 11 milyon 636 bin 450'ye ulaştı. Böylece , günlük ve aylık bazda gelen turist sayısında t&u

haber7
0

"Turizmin başkenti" olarak nitelenen  Antalya  , bu yıl 1 Ocak-15 Eylül döneminde 11 milyon 636 bin 450 yabancı turisti ağırladı.

 

Deniz , kum ve güneşiyle büyüleyen , antik kentleriyle tarihe yolculuğa çıkaran , eşsiz koyları , mağaraları , kanyon ve şelaleleriyle dünyanın önemli  Turizm  destinasyonlarından biri olan  Antalya  , cazibe merkezi olmayı sürdürüyor.

İl Kültür ve  Turizm  Müdürlüğünün  Antalya  Havalimanı verilerinden derlenen bilgiye göre , 1 Ocak-15 Eylül 2019 tarihlerinde kente gelen yabancı turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 lik artış yaşandı.

 

Antalya , 15 Eylül e kadar 11 milyon 636 bin 450 yabancı turisti ağırladı. Böylece , günlük ve aylık bazda gelen turist sayısında tüm  zamanların  rekorları kırılmış oldu. En çok turist gelen ülkeler bakımından Rusya ilk , Almanya ikinci , Ukrayna ise üçüncü sırada yer aldı.

Eylül ayının ortalarına gelinmesine rağmen kentteki otellerdeki doluluk devam ediyor. Özellikle Avrupa pazarındaki hareketlenme , kentte turizmi yılın 12 ayına yaymayı hedefleyen turizmcileri sevindirdi.

"HER PAZARDA BÜYÜME VAR"

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca , AA muhabirine ,  Antalya  da güzel bir  Turizm  sezonu geçirdiklerini söyledi.  Rusya , Avrupa ve Orta Doğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =