Dalış turizminin yükselen yıldızı: Saros

Üç tarafı sularla denizlerle çevrili olan ülkemiz ,  Dalış  turizmi için oldukça gözde konumda. Bu alanda yatırımlarını sürdüren turizm sektörü ,  Saros  körfezini yapay bir  resif  oluşt

haber7
0

Su altı sporları açısından Türkiye önemli bir destinasyonda bulunuyor. Üç tarafının denizlerle çevrili olmasının verdiği bir avantaj ile önemli  Dalış  koy ve körfezlerini barındıran ülkemizde , bu alandaki çeşitliliğin artırılması için önemli çalışmalar yapılıyor.

Bu çalışmaların yapıldığı yerlerin başında da  Saros  Körfezi bulunuyor.

UÇAK VE  GEMİ  BATIKLARIYLA DOLU BİR DENİZ

 

 

Ege nin kuzeyinde bulunan  Saros  Körfezi son dönemde  Dalış  meraklılarının uğrak noktası haline geldi. Sebebi ise bu bölgede bir süredir yürütülen  resif  oluşturma çabaları. Bölgede doğal  resif  bulunmasa bile  Dalış  işin el verişli bir alanda bulunan  Saros  Körfezi nde denizin dibi gemi ve uçak batıkları ile dolduruldu.

Yapay  resif  oluşturmak adına programlı bir şekilde  deniz  altına bırakılan uçak ve gemiler , büyüleyici bir su altı iklimi oluşturması adına yıllandırılıyor , işlemlerden geçiriliyor. Emekliye ayrılan uçak ve geiler bu noktada batırılarak su altı dünyasına kazandırılıyor.

"SU ALTI MÜZESİ"

Daha önce de  Çanakkale  Savaşlarını anlatan objelerin batırıldığı , su altı müzesini andıran körfez , İstanbul ve Balkan ülkelerinden konuklarını ağırlıyor.

Kendi kendini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =