ABD ile anlaştılar! Patriot alıyorlar

 Bahreyn  ,  Patriot  füze savunma sistemi satın alma konusunda  ABD  ile anlaştı.

haber7
0

Bahreyn resmi haber ajansı BNA nın haberine göre ,  ABD  de temaslarda bulunan  Bahreyn  Veliaht Prensi Selman bin Hamad Al Halife ile  ABD  Başkan Yardımcısı Mike Pence ,  Bahreyn  e  Patriot  satışı konusundaki anlaşmayı imzladı.

Görüşmede Bahreyn Veliaht Prensi Bin Hamad ın söz konusu anlaşmanın  ABD  ile  Bahreyn  arasındaki savunma iş birliği çerçevesinde imzalandığının altını çizerek , “Patriot füze savunma sistemi  Bahreyn  in güvenlik , istikrar ve egemenliğinin korunması ve hava savunmasının güçlendirilmesine önemli niteliksel bir katkı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandığı aktarıldı. 

ABD Başkan Yardımcısı Pence in ise Manama yönetiminin terörle mücadelesinden övgüyle söz ederek ,  Bahreyn  in bölgenin güvenlik ve istikrarına ciddi katkı sağladığını dile getirdiği kaydedildi.

Söz konusu görüşmede ayrıca ikili stratejik ilişkiler ve bölgesel konuların da değerlendirildiği belirtildi.

Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamad Al Halife , dün ,  ABD  Başkanı Donald  Trump  tarafından Beyaz Saray da kabul edilmişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =