Suudi Arabistan'ın Patriot'ları fos mu çıktı? Kafa karıştıran gelişme

Star gazetesinde yer alan habere göre ,  Suudi  Arabistan'ın petrol şirketi  Saudi Aramco  rafinerilerine yapılan saldırı akıllara , "Milyarlarca dolar ödenip ABD'den alınan silahlar nerede?" sorusunu getirdi.

haber7
0

Geçtiğimiz Cumartesi günü ,  Suudi   Arabistan  ın milli petrol şirketi  Saudi Aramco  ya ait 2 tesiste , yerel saatle 04.00 te  SİHA  larla düzenlenen saldırıların ardından yangın çıkmıştı. Saldırının ardından  Suudi  yönetim tarafından kimse suçlanmazken ,  Husiler  yaptıkları yazılı açıklamayla saldırıyı üstlendi.

TRUMP: SAVAŞA HAZIRIZ

ABD Başkanı Donald  TRUMP  ve  Yemen  de  Suudi   Arabistan  öncülüğündeki koalisyon güçleri ise , saldırının İran silahlarıyla gerçekleştirildiğini ileri sürdü. İran , yapılan suçlamaları tamamen reddetti ancak baskı ve tehditlere karşı "savaşa hazırız" mesajı verdi.

KAFA KARIŞTIRAN SORU

Tüm bu gelişmeler akıllara , Husilerin İHA ve füzeleri  Suudi   Arabistan  semalarında gezinirken , milyarlarca dolar verilip alınan  ABD  savunma sistemleri nerede? sorusunu getirdi.

SUUDİLER MİLYARLARCA DOLAR HARCIYOR

Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü raporlarına göre  Suudi   Arabistan  , yıllık yaklaşık 68 milyar dolarlık harcama ile Gayri Safi Yurtiçi Hasılasının (GSYH) yüzde 8 ,8 ini savunmaya ayırıyor. Bu rakam  Suudi   Arabistan  ı  ABD  ve Çin den sonra en çok savunma harcaması yapan ülkeler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =