Öncesi-Sonrası... Türkiye korkusundan bunu yaptılar

Ceylanpınar'ın karşısındaki Resulayn ilçesindeki YPG/PKK'lı teröristler , Türk Silahlı Kuvvetleri'nin  İHA  ve SİHA'larına yakalanmamak için geçiş güzergahlarındaki caddelerin üzerini m

haber7
0

Şanlıurfa nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan terör örgütü PKK/PYD kontrolündeki  Suriye  nin Haseke iline bağlı Resulayn ilçesinde teröristler , Türk Silahlı Kuvvetleri nin  İHA  ve  SİHA  larına yakalanmamak için geçiş güzergahlarını demir kafeslerin üzerine yerleştirdikleri metal sac parçaları ile kapatmaya başladı.

1 YILDIR ÇALIŞMA YAPIYORLAR

Türkiye nin Fırat ın Doğusuna yönelik düzenleyeceği olası operasyona karşı Resulayn deki PKK/PYD li teröristler  SİHA  ve  İHA  lara yönelik yaklaşık 1 yıldır çalışma yapıyor. Teröristler ilçe merkezinde yoğunlukla kullandığı caddeleri demir kafeslerle kapatıp üzerini metal sac parçaları örtmeye başladı.

RAHAT HAREKET ETMEK İÇİN BU YÖNTEME BAŞVURDULAR

Perde görevi görecek olan sac parçaları ile teröristlerin  İHA  ve  SİHA  lara yakalanmadan rahat hareket etmesinin amaçlandığı öne sürüldü.

KİLOMETRELERCE UZUNLUKTA

Yerleştirilen sac parçalarının ise kilometrelerce uzunlukta olduğu görüldü.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =