Netanyahu'dan 'acil toplantı' çağrısı!

 İsrail  Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun partisi  Likud  ,  İsrail  vatandaşı Filistinliler ile sol partileri destekleyen seçmenlerin sandığa gitme oranının yüksek olduğunu iddia ederek kurmaylarını "acil" toplantıya &cc

haber7
0

Likud dan yapılan yazılı açıklamaya göre , parti kurmayları yerel saatle 14.00 de Batı Kudüs teki Başbakanlık konutunda  Netanyahu  başkanlığında "acil" toplanacak.

Açıklamada ,  İsrail  vatandaşı Filistinliler ile sol partileri destekleyen seçmenlerin sandığa gitme oranının "yüksek" olması nedeniyle  acil   toplantı  kararı alındığı belirtildi. 

Likud , Filistinliler ile sol seçmenlerin sandığa gitme oranının yüksek olduğunu ileri sürse de  Netanyahu  nun rakibi eski Genelkurmay Başkanı Benny  Gantz  ın liderliğindeki Mavi-Beyaz İttifakı bu iddiayı reddetti. 

Mavi-Beyaz dan yapılan açıklamada ise , seçimlere katılım oranının sağ seçmenin yoğun yaşadığı bölgelerde daha fazla olduğu , başkent Tel Aviv gibi sol seçmenin ağırlıktaki bölgelerde ise seçimlere katılım oranının 9 Nisan daki seçime göre daha düşük kaldığı ileri sürüldü. 

KATILIM ORANI YÜKSEK

Öte yandan  İsrail  Merkez Seçim Komisyonundan yapılan yazılı açıklamada , yerel saatle 12.00 ye kadar seçimlere katılım oranın yüzde 26 ,8 e ulaştığı ifade edildi. 

Bu oranın bir önceki seçimlerin yapıldığı 9 Nisan dan yüzde 2 daha fazla olduğuna dikkati çekildi. 

NETANYAHU BUNU HEP YAPIYOR

Başbakan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =