Altay tankı için çarklar dönmeye başladı

 BMC  Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Öztürk , Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yeni talepleri doğrultusunda geliştirilen  Altay  tankının ilk prototiplerini üretmeye başladıklarını dile getirerek , "Hızlı şekilde ilk s

haber7
0

Türkiye nin lider savunma sanayisi şirketlerinden  BMC  , Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu , Türkiye nin en büyük teknoloji etkinliği  TEKNOFEST  İstanbul Havacılık , Uzay ve Teknoloji Festivali nde (TEKNOFEST İstanbul)  Altay  ana muharebe tankının seri üretim sürecindeki ilk konfigürasyonu olan  Altay  T1 i sergiledi.

 

 

Daha önce savunma sanayisi fuarlarında sektördeki profesyonellere tanıtılan  Altay  , böylece ilk kez geniş halk kesimlerine açık bir etkinlikte sergilenmiş oldu.

Öztürk , AA muhabirine yaptığı açıklamada , seri üretim görevini aldıktan sonra yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

 

 

BMC nin seri üretim ihalesi sonrasında ilk prototipi teslim aldığını ve tank üzerinde tekrardan geliştirme çalışmalarına başladığını anlatan Öztürk , "Tankın geliştirmesi devam ediyor. TSK nin şu andaki isterleri daha farklı olduğu için aracın yenileri yapılmaya başlandı. Paydaşlarımızla ortak çalışıyoruz. Türkiye nin milli markaları beraber çalışıyor. Tankın ilk prototiplerini üretmeye başladık. Şu anda prototipler üretiliyor. Ülkemizin çok bekleme vakti olmadığı için Arifiye fabrikasında geliştirilen tankın ilk prototiplerini üretmeye başladık. Şu anda arkadaşlarımız orada çalışıyor. Hızlı şekilde ilk seri üretimi bir aksilik çıkmazsa 2021 de TSK da göreceğiz , ilk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =