Bakan Koca'dan Almanya'da ödül olan Doktor Gürsoy'a tebrik

Sağlık Bakanı  Koca  , Almanya'da yılın doktoru seçilen Dilek Gürsoy'u arayarak  tebrik  etti. Gürsoy'u İstanbul'da düzenlenecek Türk Tıp Dünyası Kurultayına davet eden  Koca  , başarılı hekimin &cce

haber7
0

Almanya Siegburg Helios Kliniği nde Yapay Kalp Nakli Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr.  Dilek Gürsoy  , Avrupa’da yapay kalp naklini gerçekleştiren ilk kadın cerrah oldu. Dilek Gürsoy;  Almanya  , Avusturya ve İsviçre’de tıp alanında başarılı çalışmalar yapan hekimlere ve tıbbi kuruluşlara verilen Alman Tıp Ödülüne layık görüldü. 

Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca  , Alman Tıp Ödülüne layık görülen Gürsoy u görüntülü arayarak  tebrik  etti.  Koca  ayrıca , Gürsoy u 29 Ekim de İstanbul da düzenlenecek VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayına davet etti ve başarılı hekimin çalışmalarına Bakanlık olarak destek vereceklerini söyledi. 

Sağlık Bakanı  Koca  , Gürsoy’u başarılı çalışmaları ve aldığı ödül için  tebrik  ederek “Ülkemizde ve yurtdışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın gururu oldunuz” dedi. Kalp naklinin en zor organ nakli olduğunun altını çizen  Koca  , Gürsoy’un yapay kalp konusundaki çalışmalarının son derece önemli olduğunu ifade etti. Dr.  Dilek Gürsoy  , Sağlık Bakanı’na teşekkür ederek çalışmalarına yılmadan devam edeceğini , organ bağışının yetersiz olması sebebiyle alternatif çözümlerin gerektiğini söyledi. 

Gürsoy ,  Bakan  Koca’nın VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayına davetine ise “Memnuniyetle gelirim” diye yanıt verdi.  Bakan   Koca  , Gürsoy’un çalışmalarını TÜSEB (Türkiye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =