Emine Bulut'un adı ve 'Ölmek istemiyorum' haykırışı Louvre Müzesi'nde

Fransa'nın başkenti Paris'te  Louvre  Müzesi'nin piramidine , eski eşi tarafından öldürülen  Emine  Bulut'un  adı  ve "Ölmek istemiyorum"  haykırışı  Fransızca olarak yazıldı.

haber7
0

Kırıkkale de Emine Bulut (38) eski eşi tarafından 18 Ağustos ta 10 yaşındaki kızının yanında bıçaklanarak öldürüldü.  Emine   Bulut  un son nefesinde "Ölmek istemiyorum" diye haykırması , kendisine sarılan kızının da "Anne ne olur ölme" diye ağlaması yürekleri dağladı.  Fransa  da kadın cinayetlerini protesto eden bir grup da  Emine   Bulut  u unutmadı.

 

 

Kadın hakları savunucuları ,  Paris  teki ünlü  Louvre  Müzesi nin piramidinin üzerine son zamanlarda öldürülen kadınların isimlerini yazıp , hikâyelerini anlatan afişler yapıştırdı.

Grup ,  Louvre  Müzesi nin piramidine  Emine   Bulut  un adının yanı sıra "Ölmek istemiyorum" haykırışını Fransızca yazdı.

Kadın hakları savunucuları ,  Paris  teki sembolik binalara kadın cinayetlerini protesto eden afişler asıyorlar.

Eylemin başındaki  Marguerite Stern  , "Bu afişlerin amacı çok basit , erkekler tarafından öldürülen kadınların hikâyelerinin unutulmaması. Onların sadece birer isim veya sayı olarak hatırlanmasını istemiyoruz. Farkındalık yaratmak için bu cinayetlerin arkasındaki hikâyeleri anlatmak istedik" dedi.

Fransa da bu yıl 100’den fazla kadın , erkekler tarafından öldürüldü. Aile içi şiddete çözüm arayan Fransız hükümeti , sivil toplum örgütleriyle 3 ay sürecek bir çalıştay ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =