Karadeniz’de hamsi bolluğu: Kilosu 15 liraya geriledi

Karadeniz'de , dip trol ve gırgır ağları ile av yasağının 1 Eylül'de sona ermesinin ardından balıkçılar , ağlarını denizlere bırakmayı sürdürüyor. Karadeniz'de bu yıl bolluk yaşanan hamsinin kilogra

haber7
0

Karadeniz de , 1 Eylül de av sezonunun başlamasıyla birlikte  balık  avı sürüyor. Sezonun gelmesiyle , balıkçı tezgahları hamsiyle dolmaya başladı.

 

 

Batı kıyılarında sürü halinde görülen hamsiler , yönünü  Karadeniz  in doğusuna çevirmeye başladı. Bu yıl bolluk yaşanan hamsinin kilogramı 20 liradan 15  liraya  geriledi.

Balıkçılar memnun

 

 

Sinoplu balıkçı İbrahim Coşkunarslan , "Hamsi İnebolu tarafında avlanıyor. Yavaş yavaş  hamsi  Sinop’a doğru geliyor. Geçen hafta hamsinin  Kilosu  20 liraydı.  bolluğu  artmaya başlayınca yerli hamsinin  Kilosu  15  liraya  geriledi" dedi. Balıkçı İbrahim Coşkunarslan da “Havalar soğumaya başladı.  balık  daha da artacaktır. Hamsiler yerli , canlı canlı geliyor. Tahminime göre  hamsi  bir hafta içinde 10 TL’ye kadar düşer" diye konuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =