FARC'ın lideri konuştu! Bizi öldürmelerine rağmen ilerliyoruz

Kolombiya'da silah bırakan Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin (FARC) eski  lideri  ve yeni siyasi parti Toplumun Alternatif Devrimci Gücü (FARC) Genel Başkanı Rodrigo Londono , örgütün bazı eski liderle

haber7
0

FARC Genel Başkanı Londono , partisinin genel merkezinde Kolombiya hükümetiyle  FARC  arasındaki barış anlaşmasında örgütün başmüzakerecisi Ivan Marquez in bazı eski liderlerle aldığı silahlanma kararına ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Londono , silahlanma kararının barış anlaşması üzerindeki etkisi hakkında , "Bu konunun üzerine temiz bir sayfa açılması iyi olur. Kendi hatalarını gizlemek için bildiri yayınlayan modası geçmiş bir avuç hayalperest , benim çıkardığım sonuç budur. Bunların ne bir projesi ne de bizim yaptığımız şey üzerinde bir etkileri var. Barış anlaşması imzalayanların yüzde 95 ten fazlası olarak  FARC  partisine , Kolombiya ve dünyaya sözümüzde duracağımızı bildirdik." diye konuştu.

TEKRAR SİLAHLANMANIN HAKLI BİR YANI YOK

Silahlanma kararı alanların ciddi bir tehlike oluşturup oluşturmadığına ilişkin Londono , "Silahlanma kararı alanların çoğunu tanıyorum , onlarla birlikte yaşadım , birlikte çatışmalara girdim. Bu karara samimi bir şekilde üzüldüm çünkü Marquez ile Jesus Santrich in Havana daki barış görüşmelerindeki rolü büyüktü. Ancak aldıkları kararla bütün bu çabaların sonuçlarına zarar vermeleri üzücü bir durum." değerlendirmesinde bulundu. 

Londono , silahlı bir örgüt yapısının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =