Kırklareli'nde 29 göçmen yakalandı, 2 kişi tutuklandı

Kırklareli'nde yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan Afganistan ve Irak uyruklu 20 göçmen , kovalamacanın ardından yakalandı. Operasyonda insan kaçakçılığı yapan 2 şüpheli tutukla

haber7
0

Kırklareli nde yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 29 düzensiz  göçmen  yakalandı.

Jandarma ekiplerince , Bulgaristan a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yakınları ile Demirköy ilçesinde , yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya hazırlanan 3 grup belirlendi.

Ekipler , Demirköy ilçesinde , düzensiz göçmenlerin bulunduğu U.U. yönetimindeki minibüsü durdurmak istedi.

Ekiplerin "dur" ihtarına uymayan minibüsteki Afganistan ve Irak uyruklu 20 düzensiz  göçmen  , kovalamacanın ardından yakalandı.

Sürücü U.U. gözaltına alındı. 

Ekipler , Dereköy Sınır Kapısı yakınlarında da Irak ve Pakistan uyruklu 9 düzensiz göçmeni yakaladı , bu kişileri yasa dışı yollarla yurt dışına çıkarmaya çalıştığı iddiasıyla M.A. ve A.M yi gözaltına aldı. 

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden U.U. ve A.M.  tutuklandı  , M.A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Düzensiz göçmenler , İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =