Suudi Arabistan'a saldırı sonrası Katar'dan önemli açıklama

 Katar  ,  Suudi  Arabistan'da devlet petrol şirketi  Suudi  Aramco'ya ait iki büyük tesise İHA ile yapılan saldırıyı kınadı.

haber7
0

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al-Sani , "Sivil yerleşimlerine ve  Suudi  Arabistan’daki Aramco’ya ait iki büyük tesise yapılan saldırıları kınıyoruz" açıklamasını yaptı.

Al-Sani , bu savaşın ve devam eden çatışmanın durması gerektiğini vurgulayarak , "Orta Doğu’daki güvenliği sağlamak için ortak hareket etmemiz şart" dedi.

Aramco ya ait tesisleri vurdular

Suudi Arabistan’ın milli petrol şirketi  Suudi  Aramco’ya ait iki tesise Cumartesi günü insansız hava aracıyla (İHA)  saldırı  düzenlenmesi sonucu yangın çıktığı açıklanmıştı.

Husiler ise saldırıları üstelendiklerini ve her an yeniden saldırabileceklerini duyurmuştu. Husiler ile  Suudi   Arabistan  ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) desteğini alan Yemen hükümetine bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =