Günün karesi! Başbakan küstü, kürsüye çıkmadı

İngiltere  Başbakanı   Boris Johnson  , Lüksemburglu mevkidaşı ile düzenleyeceği basın toplantısına çevredeki yoğun protestolar nedeniyle katılmaktan vazgeçti. Kameraların karşısına tek başına geçen Lüksembu

haber7
0

Lüksemburg  Başbakanı   Xavier Bettel  , İngiltere  Başbakanı   Boris Johnson  ile  Lüksemburg  daki görüşmelerinin ardından ikili olması gereken basın toplantısını tek başına yaptı. Lüksemburglu mevkidaşı ile açık havada düzenlenen basın toplantısına katılması beklenen  Johnson  ın , Brexit karşıtı göstericilerin yüksek sesli protestoları nedeniyle bundan vazgeçtiği belirtildi. 

Kameraların karşısına tek başına çıkan Bettel ,  Johnson  ın boş kürsüsünü göstererek gülümsedi ve kendisine teşekkür etti. Johnson a "(Brexit e ilişkin) Çok şey duyuyorum ancak okuduğum pek bir şey yok." dediğini belirten Bettel , birlikten ayrılmayı İngiltere nin seçtiğini , bu nedenle Londra nın 2016 daki referandumun sonuçlarından dolayı AB yi suçlamaması gerektiğini ifade etti. 

Bettel , İngiltere nin AB den 31 Ekim den daha geç bir tarihte ayrılmasını arzu etmediklerini , çünkü Avrupa vatandaşlarının artık "netlik" istediğini kaydetti. Bettel , Brexit e ilişkin mevcut durumu ise "kabus" olarak nitelendirdi. İngiltere nin birlikten ayrılma tarihi yaklaşırken , Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile  Johnson  ilk kez bugün  Lüksemburg  ta yüz yüze görüşmüştü. 

BREXİT SÜRECİ

İngiltere , 2016 daki referandumda yüzde 48 e karşı yüzde 52 oyla AB den ayrılma kararı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =