Trump'tan 'saldırı' açıklaması! Soruya bakın ne cevap verdi

ABD Başkanı Donald  Trump  , Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Saudi Aramco'ya ait tesislere düzenlenen saldırının arkasında İran'ın olduğuna inandığını ancak kesin sonuca varmak için araştırmaların sür

haber7
0

ABD Başkanı ülkesinin savaşa hazır olduğunun altını çizdi.  İran  a ABD nin askeri bir saldırının bulunmasının orantılı olup olmayacağına yönelik  Soruya  ilişkin ise  Trump  , "Orantılı olacağını düşünüyorum. Bu  Soruya  yanıtım evet" yorumunda bulundu.

Trump , Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamed Al Halife ile görüşmesi öncesi Oval Ofis te gazetecilere açıklamalara bulundu.

Aramco ya ait tesislere düzenlenen saldırının arkasında  İran  ın olup olmadığına yönelik soru üzerine  Trump  , "Öyle görünüyor. Tam olarak ne olduğunu öğrendiğimizde size söyleyeceğiz , şu anda incelemeler devam ediyor." dedi.

Trump ayrıca şu anda  İran  Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile planlanmış bir toplantı olmadığını kaydetti.

"ABD SAVAŞA HAZIR"

İran ile savaş istemediğini ancak ülkesinin savaş uçakları , füzeler gibi en iyi silah sistemlerine sahip olduğunu belirten  Trump  , "ABD , savaşa tarihte hiçbir ülkenin olmadığı kadar hazır." ifadesini kullandı.

Trump ,  İran  ile tüm diplomasi yollarının tükenip tükenmediğine ilişkin  Soruya  , "Hayır , diplomasi asla tükenmez. Ne olacağını asla bilemezsiniz. Bir anlaşma yapmak istediklerini biliyorum. Bir noktada bu işe yarayacaktır." şeklinde  cevap  verdi.

"BU  Soruya  YANITIM ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =