FETÖ'nün yurt dışında örgüt üyesi sayısı 6 bini geçti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada , FETÖ/PDY'nin  yurt  dışı yapılanmasında faaliyet gösteren  örgüt   üyesi  sayısının , 6 binin üzerinde olduğu belirlendi.

haber7
0

Terör Suçları Soruşturma Bürosu nda görevli 3 savcının yürüttüğü kapsamlı soruşturmada ,  yurt  dışından gelen bilgiler ile Türkiye genelindeki tüm savcılıklardan gelen dosyalar değerlendirilerek , şüpheli listesi oluşturuldu.

6 BİNİN ÜZERİNDE ÖRGÜT ÜYESİ

Yurt içi ve  yurt  dışından gelen binlerce isim , FETÖ/PDY nin  yurt   dışında  yürüttüğü faaliyetlerde örgüt üyesi vasfıyla ve üst seviyede görev almış olması kriterleriyle değerlendirildi. Bu çalışma sonunda  FETÖ  nün  yurt  dışı yapılanmasında faaliyet gösteren örgüt üyesi  sayısı  , 6 binin üzerinde olarak belirlendi.

YAKALAMA KARARI VE İADE TALEPLERİ

Yürütülen soruşturmalarda hangi ülkede nasıl bir yapılanması olduğu , kimlerin faaliyet gösterdiği delillerle toplanarak , yakalama kararı ve iade talepleri oluşturuluyor.

TERÖRİSTBAŞI FETULLAH GÜLEN DE LİSTEDE

Soruşturmada şüpheli listesinde Fetullah Gülen de yer alıyor. Gülen in , örgütün halen aktif olan  yurt  dışı yapılanmasını yönettiği belirtiliyor. Örgütün  yurt  dışı yapılanmasının Türkiye’deki modelle faaliyet gösterdiği belirlenirken ,  FETÖ  nün Türkiye yi bir prototip gibi görerek , edindiği deneyimi kullandığı ifade edildi.  FETÖ  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =