Erdoğan'dan önemli sinyal: Rakka'ya kadar inebilirsek...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , Ankara'daki üçlü zirve sonrası  Putin  ve  Ruhani  ile birlikte ortak basın toplantısı düzenledi. Güvenli bölge ve göç sorununa işaret eden  Erdoğan  , 'sadece 4 b

haber7
0

Ankara daki üçlü zirvesi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ,  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir  Putin  ve  İran  Cumhurbaşkanı Hasan  Ruhani  ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan ın açıklamalarında ,  güvenli bölge  ve göç sorunu ile ilgili sözleri dikkat çekti.  Erdoğan  ,  Deyrizor  ve  Rakka  ya  kadar  inilmesi durumunda 3 milyonu aşkın Suriyelinin vatanına dönebileceğini , bu bölgelerde yeni yerleşim alanları kurulabileceğini söyledi.

Erdoğan ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

"Ruhani ve  Putin  i , Fırat ın doğusunda  güvenli bölge  tesisi konusunda gelinen aşama hakkında bilgilendirdim ve düşüncelerimi paylaştım. 

"SINIRDA BİR  MÜLTECİLER  ŞEHRİ OLUŞTURABİLİRİZ"

Suriye sınırımız boyunca bir terör oluşumuna rıza göstermeyeceğimizi kendilerine ifade ettim. Özellikle de burada bir mülteciler şehrinin oluşabileceğini ve mülteciler için buralarda konaklayabileceği ve ekip biçebileceği bahçelerini yapmaları noktasında bir hazırlığın yapılmasının isabetli olacağını ifade ettim.

"ABD İLE ARZU ETTİĞİMİZ SONUCA ULAŞAMAZSAK KENDİ HAREKAT PLANIMIZI UYGULAYACAĞIZ"

Suriye sınırımız boyunca böylece terör oluşumuna rıza göstermeden bu tür bir insani altyapıyı oluşturmamızda fayda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =