Alanyaspor  ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta  kural   hatası  yapıldığı iddia edildi. Pozisyon için farklı görüşler var.

haber7
0

Fenerbahçe nin  Alanyaspor  a yenildiği maçın ardından karşılaşmada  kural   hatası  olduğu iddia gündeme geldi. 

Alanyaspor un Papiss Cisse ile bulduğu ikinci gol ,  kural   hatası  iddialarını gündeme getirdi. Kaleci Altay ın topu oyuna soktuğu anda Cisse nin rakip ceza sahası içerisinde olduğu kamera görüntülerinde ekrana yansıdı.

Eski hakem Selçuk Dereli ,  Alanyaspor  un ikinci golünden önce  kural   hatası  olduğunu öne sürdü. beIN SPORTS yorumcusu Güntekin Onay ise yeni kurala göre Altay ın oyunu çabuk başlatmak istemesi sebebiyle hata olmadığını söyledi.

SELÇUK DERELİ: "KURAL HATASI VAR" Eski hakem Selçuk Dereli "Yeni kurala göre top oyuna girene kadar , rakip takım , ceza sahası dışında olmalıdır. Çok net bir  kural   hatası  yapılmıştır. Kaleci ALtay topu oyuna sokmadan önce Cisse ceza sahası içerisinde. Bu sırada top Jailson a gidiyor , Jailson da topu Cisse ye kaptırıyor. Top oyuna girene kadar , rakip ceza sahası dışında olmalı." dedi.GÜNTEKİN ONAY: "KURAL HATASI YOK" Yayıncı kuruluş spikeri Güntekin Onay "Golün ardından VAR incelemesinde sanırım buna baktılar. Kuralda Kaleci çabuk kullanırsa , forvet oyuncusu ceza sahasını terk etmemiş olabilir diyor. Avantajını kaybettiği için  kural  işlemez diyor. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =