Üçlü  Zirve'nin ortak bildirisinde , Suriye'nin egemenliği , bağımsızlığı , birliği ve toprak bütünlüğü ile BM ilkelerine kuvvetli taahhüt vurgulandı.

haber7
0

Üçlü  zirve  nin ortak bildirisinde ,  Suriye  nin egemenliği , bağımsızlığı , birliği ve toprak bütünlüğü ile BM ilkelerine kuvvetli taahhüt vurgulandı.

Suriye de terörle mücadele kisvesi altında sahada yeni gerçeklikler yaratılmasına dair her türlü girişim liderler tarafından reddedildi.

Liderler tarafından  Suriye  nin kuzeydoğusundaki güvenlik ve istikrarın egemenlik ve toprak bütünlüğüne saygı temelinde sağlanabileceği vurgulandı.

Liderler , ABD nin işgal altındaki Golan a dair uluslararası hukukun ihlalini teşkil eden ve bölgesel barış ile güvenliği tehdit eden kararını kınadı.

Liderler ,  Suriye  ihtilafına askeri çözüm getirilemeyeceğine , yalnızca Suriyelilerin öncülüğünde ve ev sahipliğinde , BM nin kolaylaştırıcılığında siyasi süreç yoluyla sona erdirilebileceğine dair inançlarını teyit etti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =