HDP il binası önünde aileleri kızdıran olay! Araca yükleyip götürdüler

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak  Diyarbakır  İl Başkanlığı  önünde   oturma eylemi  yapan  aileler  , binadan battaniyelerin çıkarıldığını görünce 'Burada çocuklar

haber7
0

Diyarbakır annelerinin , parti  binası  önünde başlattığı  oturma eylemi  3 Eylül den bu yana devam ediyor.

 

 

BATTANİYELERİ  Araca  YÜKLEYİP GÖTÜRDÜLER

HDP il  binası  önüne yanaşan bir  Araca  partililerin çok sayıda battaniye yüklediğini gören  aileler  , buna engel olmak istedi. Polis ekiplerinin müdahalesinin ardından  olay  büyümeden engellenirken , araç parti önünden uzaklaştı.

 

 

"O YATAKLARDA EVLATLARIMIZI , GENÇLERİMİZİ YATIRIYORLAR"

Aileler ,  terör  örgütüne kaçırılmak için getirilen çocuklarının il binasından çıkarılan battaniyelerde yatırıldığını iddia etti. 

Oğlu için oturma eylemine katılan Rauf Biçer , tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Burada  çocuklar  yatırılıyor ,  çocuklar  dağa gidiyor. Siyasi partinin içinde battaniyenin ne işi var? O yataklarda evlatlarımızı , gençlerimizi yatırıyorlar. Dağa götürüyorlar , örgüte katıyorlar."

Baba Süleyman Aydı ise partiye getirilen çocukların daha sonra gizli şekilde dağa kaçırıldığını ifade ederek , "Arkadaşımız koştu , onlara müdahale etti. Baktık ki minibüste yüzlerce battaniye , tekrar korkudan hemen minibüsün içine koydular." diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =